Nahrávám ...

Moudro našich babiček

Taky jste měli moudrou babičku jako já? Ta by se asi dnes divila …

Možná jste si ani nevšimli, jak nenápadně, pomaloučku, polehoučku podléháme reklamě a nevěříme selskému rozumu našich babiček, který se dost často shoduje s vědeckou studií dnešních odborníků.

Nedávno například uvedla jedna firma na trh úžasnou ochranou přilbičku pro mrňata. Prý je ochrání před boulí na hlavě. Věc funguje určitě skvěle, jen si musíme poslechnout názory odborníků z oblasti psychologie a pediatrie, kteří nám zcela jasně řeknou, že používáním takových ochranných pomůcek se člověk nenaučí padat a nerozvine se řádně životně důležitý pud sebezáchovy. Je zajímavé sledovat, jak hloupneme a věříme všemu viz anketa pro rodiče na téma:,,Co říkáte používání přilbičky pro vaše dítě”. Odpovědi: Skvělé, úžasné, to tu ještě nebylo …

Moje babička dávno věděla, že chybama se člověk učí, a že si musíme pořádně rozbít ústa, abychom si příště dávali pozor a věděli, že nejsme nesmrtelní. Proč jsme asi tenkrát tak v pohodě přežili naše dětství, i když jabloně neměli certifikát bezpečnosti EU a rodiče nám z životní cesty neodklízeli všechny překážky?

Moje babička také pila jedině vodu z vodovodu. Dobře věděla, i když na to neměla žádné studie, že tekoucí voda je vždy lepší než ta, co stojí. Proč dnes kupujeme za drahé peníze karcinogení balenou vodu v PET lahvích, když máme skoro zadarmo mnohem kvalitnější doma a navíc nezaplevelíme planetu odpadem.

A tak bych mohl pokračovat 1000 + 1 příkladem ze školy, z rodin, ze života. Rozum asi zůstal někde stát.

A to už vůbec nemluvím o tom, jak si žák přepsal v žákovské knížce známku a tatínek si obstará potvrzení z pedagogicko psychologivké poradny, že kluk je dyslektik a tudíž by něco takového nedokázal. Že rodiče podali trestní oznámení na učitelku za to, že nevzala jejich dceru s berlemi na divadelní představení, anebo že rodiče poslali do školy kontrolu České školní inspekce, protože děti hrály při pohybovkách vybíjenou a jejich dcera byla vybita.

Úsměvné? Jen pokud se vás to přímo netýká a nemusíte každý týden řešit podobnou událost. Ještě že se toho babička nedožila.

Vstupte na stránky školy (klikněte)

Tento web používá cookie pro optimalizaci obsahu. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close